Кращі хакери світу розкрили свої секрети

18:30 13.09.2006

Найбільш прикрою дірою у системах комп’ютерної безпеки є не апаратне і програмне забезпечення, а користувачі. У цьому впевнені кращі хакери світу і фахівці з кібербезпеки (і я з ними в цьому погоджуюсь).

“Ця проблема набагато в більшому ступені людська, чим технічна”, - сказав Ден Камініски з фірми Dox Para Research на головній міжнародній конференції хакерів DefCon. Менеджери комп’ютерних мереж на конференції визнали, що співробітники фірм, як правило, залишають паролі, записані на папірцях, приклеєних до моніторів чи під клавіатурою, і обмінюються секретними кодами доступу зі своїми товаришами по службі.

В одному з конференц-залів казино, де зібралися учасники DefCon, була встановлена “Дошка Вівці”, на якій був поміщений список незліченних логинів і паролів, вивуджених з незахищених комп’ютерів через інтернет. Багато учасників конференції носили футболку з фразою, приписуваної легендарному хакеру Кевіну Мітнику, знамениті атаки якого грунтувалися більше на маніпулюванні людьми, а не програмним забезпеченням: “Фахівець із соціальної інженерії, адже для людської дурості немає патча”.

Інтернет сьогодні заповнений електронними фішинг-листами і веб-сайтами фішинга, якими зловмисники користаються для крадіжки особистої інформації користувачів. Онлайн-шахраї хитрістю змушують людей завантажувати приховані комп’ютерні програми, що дозволяють хакерам захоплювати віддалений контроль над ураженими комп’ютерами. Злочинці можуть добути коштовну інформацію з комп’ютерів, розгорнути атаку проти інших комп’ютерів чи навіть використовувати жосткий диск користувача як сховище таких нелегальних даних, як, наприклад, порнографія.

Шахраям як і раніше вдається змушувати людей відкривати вкладення в електронні листи, заражені вірусами й іншим шкідливим ПО, даючи файлам привабливі імена. “Якщо електронний лист виглядає забавно, коли ви його відкриєте, швидше за все, забавно вже не буде”, - попереджає Бред Сміт.

Нарешті, дуже дивно, що в сучасному світі люди все ще досить нерозумні, щоб розповідати про свої паролі приємним незнайомцям чи колегам по роботі, що цікавляться, говорить Сміт.

По матеріалам http://www.cnews.ru.


Одна відповідь на “Кращі хакери світу розкрили свої секрети”

  1. rewi2007 каже:

    так це справді..так!!це не обержність людей насамперед!! :mrgreen:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.