Шляхетні хакери поступилися місцем корисливим взломщикам

19:50 13.10.2006

Свій девіз - “Інформація повинна бути доступною” - хакери вже встигли забути. Останнім часом Інтернет-злочинці концентрують свої зусилля на виявленні й експлуатації уразливостей безпеки, що дозволяють їм збирати якнайбільше конфіденційних даних користувачів. Ці дані потім використовуються для онлайнового шахрайства і продажі персональних даних. Сформована ситуація відповідає новій динаміці розвитку шкідливого програмного забезпечення (ПЗ), у якій головною метою стала фінансова нажива.

Як повідомляє антивірусна лабораторія PandaLabs, протягом останніх декількох місяців спостерігається значне збільшення числа програм, що використовують уразливості безпеки в найбільш популярному ПЗ, що дозволяє здійснювати віддалені атаки з боку кібер-злочинців.

Коли мова заходить про експлуатацію нових уразливостей, можна помітити, що кібер-шахраї зараз набагато активніші, ніж коли-небудь. Багато з виявлених уразливостей експлуатуються цільовими атаками, тобто атаками проти одного чи декількох визначених користувачів.

Цільові атаки - лише одна з проблем у поточній панорамі Інтернет-загроз. Оскільки в цих атаках часто використовуються спеціально створені унікальні шкідливі коди, що відсилаються обмеженій кількості жертв, користувачі в основній масі не інформовані про їхнє існування, а оскільки вони маскують свою присутність у системах, антивірусні компанії також не усвідомлюють їхнього існування, і тому не можуть створити для них відповідні вакцини. Тому в даний час життєво важливим компонентом безпеки комп’ютерів є попереджуючі технології, здатні виявляти загрози, не вимагаючи оновлень.

По матеріалам http://www.liga.net.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.