Користувачів MySpace атакують фішери і спамери

21:32 27.01.2007

Викрадачі даних все активніше полюють за користувачами популярної соціальної мережі MySpace. Улюблений прийом шахраїв - посилання на фальшиві сторінки авторизації, що вимагають ввести пароль заново. У кращому випадку, невідомі “друзі” завалять жертву спамом, а в гіршому - приберуть до рук персональну інформацію, наприклад логіни і паролі в платіжних системах і онлайнових гаманцях.

По оцінках comScore, MySpace займає в США друге місце після Yahoo по кількості відвідувачів - за рік воно виросло до 38,7 мільйона. Однак, як відзначають фахівці в області мережевої безпеки, ефективної технології, яка б не дозволила зловмисникам “розгорнутися” на її просторах у соціальної мережі поки немає.

Величезну привабливість MySpace для шахраїв експерти пов’язують з тим, що вона пропонує ряд спеціальних технологій для спілкування користувачів між собою. Наприклад, можливістю розсилання повідомлень усієї френдлєнті відразу вже щосили використовують спамери.

Одна з останніх шахрайських схем у MySpace виглядала так. Спамер створив кілька фальшивих профілів, розмістивши на них пікантні фотографії дівчин і пообіцяв пізніше вивісити ще більш відверті фото. Потім він прикріпив одне з цих зображень до запиту на додавання в друзі і розіслав його декільком сотням користувачів. У підсумку, всі бажаючі подивитися картинки одержали хробака, що встановлював adware на комп’ютер.

MySpace вирішила боротися із шахраями їх же методами. Члени недавно сформованої Content Assurance Team теж створюють липові профілі, заманюючи спамерів, фішерів та інших злодіїв. Зараз, щоб протистояти несумлінним користувачам, MySpace планує набрати ще програмістів, юристів та інших експертів, котрі будуть стежити за діями шахраїв на сайті і пояснювати співтовариству, як уникнути обману. Надалі MySpace готова подавати позови проти шахраїв і тісно співробітничати з правоохоронцями.

По матеріалам http://net.compulenta.ru.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.