У 2006 році було виявлено 609000 шахрайських сайтів

19:45 21.03.2007

За даними відомої аналітичної компанії Netcraft, у минулому 2006 році в Інтернеті було виявлено близько 609000 шахрайських сайтів, створених фішерами для різного роду злочинних дій, наприклад шантажу користувачів, підробки під відомі торгові марки, банки й інтернет-магазини.

Усе це робилося з однією метою - роздобути, під тим чи іншим приводом, гроші, або персональні дані користувачів.

Фахівці відзначають, що 2006 рік можна сміливо назвати роком інтернет-шахраїв, так за рік кількість випадків шахрайства зросла в 14 разів. Особливо бурхливу активність інтернет-шахраї виявили в останньому кварталі 2006 року, коли вони почали використовувати автоматичні засоби для генерації сайтів-підробок у великій кількості.

Також допомогу фішерам, самі того не знаючи, робили і безтурботні користувачі, що як і раніше відкривали електронні листи, що прийшли від незрозумілого відправника, а також не перебираючи скачували і запускали усі файли, що потім виявлялися троянами для розсилання спама, шпигунськими чи рекламними модулями.

Примітний також і ріст кількості заблокованих шахрайських сайтів, якщо раніш щомісяця блокувалося від 1000 до 20000 сайтів-підробок, то в жовтні 2006 року кількість таких сайтів зросла до 45000, у листопаді - до 135000, а в грудні - до 277000 сайтів!

Фахівці говорять, що за даними цифрами приховуються не зростаючі армії мережевих шахраїв, а засоби, застосовувані ними. Так, наприклад, торік у Netcraft на протязі кожного місяця фіксували появу нових програм, що швидко розвертали цілі мережі фішингових сайтів на взломаних серверах. Крім цього, у минулому році фішери розвертали сайти навіть на домашніх і робочих комп’ютерах, що були інфіковані та стали учасниками бот-мереж.

За даними Netcraft, у 2006 році фішери найчастіше підробляли сайти 942 різних установ, включаючи банки, кредитні і керуючі компанії, онлайнові платіжні шлюзи, інтернет-магазини, сайти соціальних мереж, провайдери, сервиси онлайн-ігор та різні урядові агентства.

Разом з тим, аналітики звертають увагу на те, що природа фішинга по істині інтернаціональна, але найчастіше фішингові сайти знаходилися на території США, Південної Кореї, Китаю і Румунії.

По матеріалам http://itua.info.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.