США залишаються головним хакером планети

22:48 25.03.2007

Компанія Symantec сьогодні випустила комплексний звіт про безпеку, що складається аналітиками компанії кожні півроку. Головний висновок, що міститься в документі, полягає в тому, що в США як і раніше створюється більше всього шкідливих програм, крім того, саме на території США нараховується більше всього хакерських угруповань, що роблять атак більше, ніж будь-яка інша країна у світі.

Також у Symantec відзначають, що між хакерськими угрупованнями існує досить тверда конкуренція на підпільному ринку взломів і торгівлі краденою інформацією. Саме завдяки даній конкуренції, за словами експертів, купити сьогодні чиїсь крадені дані можна дешевше і простіше, ніж ще півроку тому.

У звіті Internet Security Threat Report Symantec приводить ряд прикладів. Наприклад на початку поточного року фахівці компанії змогли придбати крадені номери пластикових банківських карт за ціною 1 долар за кожен номер, також на чорному ринку в США присутні і різні банківські бази даних. Однак на відміну від Росії, де така інформація коштує від 70 до 1000 доларів за CD, у США середня вартість диска з краденими банківськими даними коштує всего 14 доларів, стверджують у Symantec.

Відзначається, що близько 30% від загальної кількості комп’ютерних атак у другій половині 2006 року відбувалося саме за рахунок американських зловмисників. По кількості генеруємого зловмисного коду США також попереду планети всієї - так за звітний період у США була створена кожна третя шпигунська програма і написаний кожен третій вірус чи троян. На другому місці йде Китай з 10%, третє місце за Німеччиною - 7%.

Окрім цього, лідирують США і по кількості бот-мереж, що складаються з інфікованих комп’ютерів за допомогою яких хакери розсилають спам і роблять атаки. У переважній більшості випадків власники комп’ютера не підозрюють про те, що машина інфікована і витрачає процесорний час і трафік в інтересах хакерів.

Примітно, що кількість персональних комп’ютерів, втягнених у хакерські бот-мережі, у другій половині 2006 року збільшилося на 29% до 6 млн штук, а от кількість серверів, що керують даним ПК знизилося на 25% - до 4700 штук, що говорить про консолідацію бот-мереж у руках меншої кількості зловмисників. Більше всього бот-мереж розташовано на території Китаю - 26%.

Symantec також відзначає і ріст спама в другій половині 2006 року на 59%, що, як говорять фахівці, досить багато, якщо врахувати ріст спама на 5% в першому півріччі 2006 року. Більше всього спама було пов’язано з грою на біржі та різними фінансовими махінаціями.

Також США лідирують і по кількості інсайдерів. У компанії відзначають, що як мінімум половина американських компаній так чи інакше мали справу з інсайдерами. У Symantec говорять, що в середньому кожен другий ПК у компанії використовується співробітниками частково не по призначенню.

Вперше в Symantec вивчили й активність мережевих шахраїв (фішерів), котрі створюють сайти, що імітують сайти великих магазинів чи банків з метою крадіжок персональних даних відвідувачів. За словами Альфреда Хьюгера, віце-президента підрозділу Symantec Security Response, фішинг став найвищою мірою організованим, високорозвиненим і без яких-небудь моральних бар’єрів. Ріст кількості сайтів-підробок склав 65% у порівнянні з першим півріччям 2006 року. Що стосується інтернет-браузерів, те самим “привабливим” для хакерів залишається Internet Exploer - 77% атак і уразливостей так чи інакше пов’язані з ним.

По матеріалам http://itua.info.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.