Редиректори

17:11 30.05.2007

Представляю вам інформацію про одну з сучасних проблем в веб безпеці - редиректори. Раніше я вже торкався цієї теми в новинах. Даною темою я почав цікавитися з початку вересня 2006 року (після ознайомлення зі статтями RSnake за кінець серпня початок вересня про redirection). І з того часу я провів чимало досліджень в цьому напрямку.

Редиректори - це скрипти на веб сайтах, що переадресовують на інші сайти (редиректять). А Redirector уразливості - це уразливості в веб додатках, що відносяться до класу Abuse of Functionality. За звичай дані скрипти використовують для ведення статистики, куди ж (і в якій кількості) переходять користувачі сайту. Тому в більшості випадків в якості параметра для редиректорів використувують адресу сайта, на який має перейти користувач.

Але в останній час даний функціонал став використовуватися зловмисниками (зокрема фішерами) для своїх недобрих справ. Зараз редиректори часто використовують зловмисники для переадресації на фішинг сайти. Тому редиректори - це реальна проблема (якщо вони не захищені від подібного використання), і вони можуть нанести шкоду. Ось чому даними уразливостями, котрими є редиректори (незахищені) потрібно займатися.

Наведу декілька прикладів редиректорів в популярних пошукових системах. Всі наведені лінки на редиректори ведуть на websecurity.com.ua.

Редиректори в пошукових системах:

Це перша стаття з серії статей про редиректори. З часом я продовжу розповідати вам про редиректори на популярних сайтах (пошукових системах, порталах та інших веб сайтах).


Одна відповідь на “Редиректори”

  1. MustLive каже:

    Нові приклади редиректорів (в пошукових системах) в записах MOSEB-30: Redirectors #1 та MOSEB-30 Bonus: Redirectors #2.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.