Microsoft називає бот-мережі основою кіберзлочинності

19:52 06.01.2007

Аарон Корнблюм, головний юрист підрозділу Internet Safety Enforcement корпорації Microsoft, вважає, що основою сучасної кіберзлочинності є мережі зомбованих комп’ютерів із широкополосним виходом в інтернет.

Бот-мережі в даний час широко використовуються зловмисниками для розсилання спама, організації DoS-атак на неугодні ресурси і здійснення фішерських махінацій. За даними компанії Symantec, у першій половині поточного року кількість зомбованих машин перевищувала 4,5 мільйони. Причому власники таких комп’ютерів, як правило, навіть не підозрюють, що кіберзлочинці мають повний доступ до їх систем.

Корнблюм підкреслює, що в даний час спостерігається зростання кількості фішерських сайтів. Причому раніше зловмисники вибирали в якості жертв клієнтів великих і відомих онлайнових банків, а зараз усе більший інтерес вони виявляють до невеликих фірм і компаній середнього розміру, клієнти яких гірше інформовані про небезпеку фішинга.

Зараз у кожен окремий момент часу розсилання спама і шкідливого контента здійснюють порядка 50 тисяч зомбованих машин. Причому оскільки кіберзлочинцям не потрібно оплачувати трафік, у повідомлення може бути включена графіка великого об’єму чи документи. Фактично, відзначають експерти, бот-мережі визначають економіку і розміщення сил у світі кіберзлочинності.

По матеріалам http://security.compulenta.ru.


2 відповідей на “Microsoft називає бот-мережі основою кіберзлочинності”

  1. guman каже:

    може дочекаємось коли бот-мережі будуть атакувати одна одну :) щоб вибороти собі місце під сонцем. Бо судячі з їх розвитку ніхто з ними не збирається паритися 8O

  2. MustLive каже:

    Я вже чув в новинах про подібне 8)

    Що бот мережі воюють одна з одною :twisted: - поки ще не на рівні мережа на мережу (це вже була би просто “передісторія” до фільму Термінатор), а на рівні троян з трояном на зараженому компі (як нерідко боряться віруси між собою). Хоча переважно бот-клієнти, трояни і віруси можуть вживатися між собою на одному компі, останній час примітна тенденція до загострення протистояння між звіринцем.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.